NAWOŻENIE - odpowiednie nawożenie zapobiega żółknięciu murawy oraz zwiększa jej odporność na ujemną temperaturę podczas zimy. Warto zatem zastosować nawożenie bogate w potas.
WERTYKULACJA I AERACJA - są to podstawowe zabiegi stosowane na powierzchni trawnika. Wertykulacja wiosenna pobudza trawnik do silniejszego wzrostu. Ta stosowana na przełomie września i października pozwala na rozbicie gęstego filcu, usunięcie mchu i innych resztek roślinnych, a także napowietrza glebę i zapobiega nadmiernemu rozrostowi chwastów. Najlepiej zabieg wykonywać pasmo po paśmie, a w razie konieczności w przeciwnym kierunku "na krzyż".
GRABIENIE - prosty zabieg pielęgnacyjny o bardzo dużej skuteczności działania :) Z powierzchni trawnika należy regularnie wygrabiać opadające liście oraz inne martwe resztki organiczne. Pozwoli to na bardzo dobre przezimowanie murawy. Pozostawione pod powierzchnią pokrywy śnieżnej szczątki gniją i przyczyniają się do powstawania pustych placów okresie wiosennym. Wygrabiony materiał należy składować w wybranym miejscu a następnie najlepiej spalić. Pozwala to na pozbycie się nie tylko zgromadzonego materiału, ale głównie wielu zimujących na jego powierzchni chorób grzybowych, pleśni i szkodników.
NALEŻYCIE POZOSTAWIONY TRAWNIK ODWDZIĘCZY SIĘ NAM Z PEWNOŚCIĄ PIĘKNYM ZIELONYM KOLOREM NA WIOSNĘ ORAZ GĘSTĄ I SPRĘŻYSTĄ DARNIĄ W CIĄGU KOLEJNEGO SEZONU WEGETACYJNEGO :)