czwartek, 21 lutego 2013

PROJEKT FONTANNY W STYLU NOWOCZESNYM PRZY DOMKU JEDNORODZINNYM W MIEJSCOWOŚCI TOMASZKOWO, GMINA STAWIGUDA


Założeniami inwestora było:
- opracowanie projektu fontanny w stylu nowoczesnym


Projektowana fontanna zlokalizowana będzie w pobliżu budynku mieszkalnego, na działce prywatnej, w miejscowości Tomaszkowo. Po oględzinach terenowych oraz konsultacjach z inwestorem jako motyw przewodni w projektowanym stylu wybrano „modernizm” w szerokim jego znaczeniu. Użyte przy budowie materiały stanowią głównie beton, stal nierdzewna, oraz wszelkiego rodzaju dekoracyjne tworzywa wykończeniowe (jak np. epoksydowe farby basenowe, elastyczne pokrycia akrylowe, kostka granitowa o nierównomiernych brzegach).
Kształt fontanny oparty jest na kwadratowym rzucie o bokach 5,80 x 5,80 metra. Ściana fontanny o bokach 5,80 x 0,40 metra wykonana jest w połowie z betonu, w drugiej zaś z plastrów kamiennych granitowych. Wewnętrzna strona ścian została zabezpieczona przed przepuszczalnością wodną za pomocą geomembrany EPDM lub akrylowej masy basenowej.
Ozdobną częścią fontanny są umiejscowione w jej wnętrzu geometryczne bryły i półka. Wykonane w głównej mierze ze stali nierdzewnej oraz z betonu pokrytego ozdobną nieprzepuszczalną strukturą.
Część związaną z iluminacją odgrywają dysze fontannowe i podwodne oświetlenia LED.

RZUT FONTANNY


 PRZEKROJE FONTANNY


WIZUALIZACJE


ILUMINACJE


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz